Sárgadinnye krémleves
Hozzávalók
-
1db sárgadinnye
-
10dkg vaj
-
1kávéskanál őrölt szegfűszeg
-
1kávéskanál őrölt fahéj
-
1csipet őrölt gyömbér
-
3dl habtejszín
-
2dl Tej
-
10dkg cukor
Elkészítés
-
Vágjuk félbe egy sárgadinnyét, távolítsuk el a magokat, és kapargassuk ki a belsejét.
A dinnye húsát aprítsuk fel kockákra, és a saját levében pároljuk puhára.
Öntsünk hozzá egy pohár tejszínt, és hagyd teljesen kihűlni, majd turmixoljuk össze. -
Ezután adjuk hozzá a cukrot, a vajat, és a szegfűszeget.
Végül mehet hozzá a tej és a megmaradt tejszín.
Még egyszer alaposan keverjük össze az egészet. -
Jól behűtve, egy csipetnyi fahéjjal megszórva, illetve gyümölcsdarabokkal tálaljuk.
Jéghideg vaníliafagylalttal vagy tejszínhabrózsával is kínálhatjuk.
Vélemények
További a szerzőtől – BeBe
Gyors lángos kezdőknek is
Szeretem a lángost, minden évben nyaralok egy hetet a Balatonnál, és sosem hagyom ki. Viszont itthon ritkán van lehetőségem készíteni, mert hoszadalmas, keleszt...
Gulyásleves sertéshúsból
A mi családunk nagyon szereti a gulyáslevest általában marhahúsból szoktuk készíteni, de mi szeretjük a sertéshúst. Leginkább lapockát szoktunk vásárolni, mert...
Hiper gyors melegszendvics forrólevegős sütőbe
Iskolás koromban nem volt olyan nap, hogy ne álltunk volna meg suli után, a melegszendvicssütő bódénál. Imádtuk azt az ízt amit csak ott, és sehol máshol nem le...
Pirított csicseriborsó
Sokszor van, hogy rágcsálnék valamit, de éppen fogyókura kellős közepén. Akkor kell ezt a nagyon finom csicseriborsó rágcsálnivalót megcsinálni. Nem kell hozzá...
Almás pite
Tegye fel a kezét, aki nem szereti az almás pitét! 😋🍎Sajnos már ez sem olcsó, de néha lehet kifogni a Tescoban 500.- Ft körüli almát.
Hókifli a nagyitól, puha omlós, illatos
10 hét és itt a karácsony, nagyon sokan édes süti gyanánt hókiflit sütnek. Mi is nagyon szeretjük.
Kapcsolódó receptek
Túrógombóc főzés nélkül (tojás mentes)
Epres kakaós kevert
A recept egyszerű, gyorsan összedobható, nagyon puha, és omlós süti. Ízlésünk szerint variálható bármilyen gyümölccsel, dióval, mazsolával, sőt csokidarabokkal...
Fokhagyma mártás (egyszerűen)
Kiválóan illik főtt, párolt húsokhoz, vagy zöldségekhez.
Rebarbaraleves (csirkemellel)
Tudom, szokatlan így elkészíteni a rebarbaralevest, de a páromnak is nagyom ízlett,😋pedig ő eléggé válogatós! Próbáljátok ki ti is, nem fogtok csalódni!
Sonkaleves
A megmaradt főttsonka, és leve felhasználásával készült. Nagyon finom, tartalmas leves.
Csirkepörkölt benne főtt burgonyával (csirkés paprikáskrumpli)
Egyik kedvenc ételem. Nagyon szeretem így a paprikáskrumplit. 😋😉