Hozzávalók
-
1kg sertéscomb – vagy lapocka
-
25dkg kolozsvári szalonna
-
25dkg kenyérszalonna
-
15dkg császárszalonna
-
50dkg száraz parasztkolbász
-
-5db zöldpaprika
-
1közepes paradicsom
-
2db erős paprika
-
1kg tarhonya
-
1,2kg burgonya
-
4gerezd fokhagyma
-
só
-
ételízesítő
-
őrölt bors
-
őrölt kömény
Elkészítés
-
Ez a recept nem feltétlenül arról szól, hogy „összeütök valami könnyűt”, viszont akinek a gyomra bírja a vasszeget is, illetve szereti a szabadtéri étkeket, parasztos ízeket, az biztosan nagy örömét fogja az ételben lelni.
-
Jól „bejárattam”, többször átértékeltem a felhasználandó anyagmennyiségeket, végül ez lett a véglegesített forma, így szeretem a legjobban.
-
Talán feltűnő, hogy hagymát és fűszerpaprikát nem használok, illetve paradicsomot is csak egy darabot.
-
Szándékos ez, mert véletlenül sem akartam, hogy lecsós legyen, éppen ellenkezőleg!, fűszerpaprika helyett pedig bőven megteszi a jófajta parasztkolbászból kisült paprikás zsír.
-
Lássunk hát neki! A kenyérszalonnát apró kockákra, a kolozsvárit és a császárszalonnát cikkekre, a kolbászt ujjnyi vastag karikákra vágjuk.
-
A krumplit felkockázzuk, a paprikákat kicsumázzuk és hosszában 4-4 darabra szeljük(a nagyobb paprikákat nyolcadoljuk), a paradicsomot felcikkezzük.
-
A húst kockákra daraboljuk. A szalonnákat kiolvasztjuk, majd beledobjuk a feldarabolt kolbászt és tovább sütjük.
-
Ha pirul a kolbász hozzáadjuk a felkockázott húst és erős lángon lepirítjuk. Kis vízzel felengedjük, ízesítjük ételízesítővel(sóval), fűszerezzük őrölt borssal és csipetnyi őrölt köménnyel valamint a szétzúzott fokhagymával.
-
Szakaszosan pirítjuk, ha zsírjára sül pótoljuk a vizet, egészen addig ismételve ezt míg majdnem megpuhul a hús. Ekkor újra zsírjára pirítjuk, beledobjuk a paprikát és gyorsan átsütjük.
-
Beletesszük a tarhonyát és kevergetve összepirítjuk. Amikor a tarhonya elkezd pirulni hozzáadjuk a kockákra vágott burgonyát és együtt pirítjuk pár percig tovább.
-
Az a jó, ha a krumpli is kap egy kis színt, kérget. Az egészet felöntjük vízzel.
-
Mindig dupla mennyiségű vizet használunk, azaz esetünkben egy kiló tarhonyához két liter vizet öntünk.
-
Beletesszük a felcikkezett paradicsomot, felforraljuk, közben ha szükséges ételízesítővel vagy sóval ízesítjük. Amikor felforrt fedővel lefedjük, sütőbe tesszük és készre főzzük. Kovászos uborkával, ecetes almapaprikával vagy/is „cserkóval” tesszük emészthetőbbé ezt a nem túl könnyű, de kegyetlenül finom ételt.
Vélemények
További a szerzőtől – BeBe
Gyors lángos kezdőknek is
Szeretem a lángost, minden évben nyaralok egy hetet a Balatonnál, és sosem hagyom ki. Viszont itthon ritkán van lehetőségem készíteni, mert hoszadalmas, keleszt...
Gulyásleves sertéshúsból
A mi családunk nagyon szereti a gulyáslevest általában marhahúsból szoktuk készíteni, de mi szeretjük a sertéshúst. Leginkább lapockát szoktunk vásárolni, mert...
Hiper gyors melegszendvics forrólevegős sütőbe
Iskolás koromban nem volt olyan nap, hogy ne álltunk volna meg suli után, a melegszendvicssütő bódénál. Imádtuk azt az ízt amit csak ott, és sehol máshol nem le...
Pirított csicseriborsó
Sokszor van, hogy rágcsálnék valamit, de éppen fogyókura kellős közepén. Akkor kell ezt a nagyon finom csicseriborsó rágcsálnivalót megcsinálni. Nem kell hozzá...
Almás pite
Tegye fel a kezét, aki nem szereti az almás pitét! 😋🍎Sajnos már ez sem olcsó, de néha lehet kifogni a Tescoban 500.- Ft körüli almát.
Hókifli a nagyitól, puha omlós, illatos
10 hét és itt a karácsony, nagyon sokan édes süti gyanánt hókiflit sütnek. Mi is nagyon szeretjük.
Kapcsolódó receptek
Túrógombóc főzés nélkül (tojás mentes)
Epres kakaós kevert
A recept egyszerű, gyorsan összedobható, nagyon puha, és omlós süti. Ízlésünk szerint variálható bármilyen gyümölccsel, dióval, mazsolával, sőt csokidarabokkal...
Fokhagyma mártás (egyszerűen)
Kiválóan illik főtt, párolt húsokhoz, vagy zöldségekhez.
Rebarbaraleves (csirkemellel)
Tudom, szokatlan így elkészíteni a rebarbaralevest, de a páromnak is nagyom ízlett,😋pedig ő eléggé válogatós! Próbáljátok ki ti is, nem fogtok csalódni!
Sonkaleves
A megmaradt főttsonka, és leve felhasználásával készült. Nagyon finom, tartalmas leves.
Csirkepörkölt benne főtt burgonyával (csirkés paprikáskrumpli)
Egyik kedvenc ételem. Nagyon szeretem így a paprikáskrumplit. 😋😉